Lion Recovery Disk Assistant

Lion Recovery Disk Assistant 1.0

Odzyskaj OS X Lion z pendrive

Zalety

  • Pozwala odzyskać system
  • Wymaga tylko 1GB pamięci

Wady

  • Do pełnej instalacji systemu wymagane jest połączenie z internetem

Doskonały
9

Lion Recovery Disk Assistant to program pozwalający utworzyć dysk, z którego będzie można odzyskać system OS X Lion. Taki dysk przyda się w przypadku awarii lub wymiany dysku twardego. Pobierz Lion Recovery Disk Assistant jeśli chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów z ponowną instalacją systemu.

Lion Recovery Disk Assistant nie zamienia dysku, czy pamięci pendrive w dysk instalacyjny OS X Lion. Program tworzy jedynie partycję z której można uruchomić komputer, a następnie wykonać diagnozę dysku, zainstalować świeży system lub odzyskać jego kopię zapasową z Time Machine.

Najłatwiej utworzyć dysk odzyskiwania OS X Lion z pamięci typu pendrive o pojemności minimum 1GB. Musi być ona sformatowana w formacie Mac OS Extended (kronikowany) z ustawioną tablicą partycji GUID. Na naszym komputerze musi także istnieć partycja odzyskiwania OS X Lion. Lion Recovery Disk Assistant prowadzi nas krok po kroku przez tworzenie dysku odzyskiwania.

Po utworzeniu dysku odzyskiwania za pomocą Lion Recovery Disk Assistant można za jego pomocą uruchomić Narzędzie Dyskowe, zainstalować system Lion od nowa lub odzyskać go z kopii zapasowej Time Machine. Istnieje także możliwość skorzystania z przeglądarki Safari w celu przeszukania stron pomocy technicznej Apple. Jeśli wybierzemy opcję zainstalowania OSX Lion od nowa, będziemy musieli podać login i hasło do naszego konta Apple ID, aby zweryfikować, czy rzeczywiście nabyliśmy system legalnie.

Osoby które zakupiły komputer z preinstalowanym systemem OS X Lion mogą wykorzystać dysk utworzony za pomocą Lion Recovery Disk Assistant, tylko na komputerze, na którym został utworzony. W przypadku użytkowników, którzy aktualizowali system z wersji 10.6 Snow Leopard, dysk odzyskiwania jest uniwersalny i działa na wielu maszynach.

Lion Recovery Disk Assistant pozwala zaoszczędzić sobie kłopotów w przypadku awarii lub wymiany dysku twardego. Pobierz go, stwórz dysk odzyskiwania systemu i śpij spokojnie.

Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na Mac

Więcej
Lion Recovery Disk Assistant

Download

Lion Recovery Disk Assistant 1.0

Opinie użytkowników o Lion Recovery Disk Assistant